Aktualności

2018-09-18 15:45

Ogłoszenie

Zapraszamy do wzięcia udziału w szacowaniu wartości zamówienia na wykonanie usługi szkoleniowej.

Więcej...

2018-09-17 19:33

Wręczenie nagród

Uroczyste wręczenie nagród laureatom VI edycji konkursów dla dzieci i młodzieży odbędzie się w dniach 4-5 października 2018 r w Kaliszu.

Więcej...

Spotkanie u Świętego Patrona

W upalną sobotę 9 czerwca 2018 r. spotkaliśmy się po raz 21-szy na dorocznej pielgrzymce w Sanktuarium "Ecce Homo" św. Brata Alberta i bł. Bernardyny w Krakowie.

Przybyło 30 kół Towarzystwa, oraz stali goście - przedstawiciele TIS z Leśnej. W sumie 670 osób, trochę mniej niż zwykle, w tym ponad 500 podopiecznych.

W tym roku rozpoczęliśmy spotkanie od odprawienia Drogi Krzyżowej.

Centralnym momentem pielgrzymki była Msza Święta celebrowana przez Ks. Infułata dr Władysława Kostrzewę z Tarnowa w koncelebrze 6 kapelanów kół. Główny celebrans wygłosił także homilię. Przed Mszą Świętą była możliwość spowiedzi w konfesjonałach ustawionych w pięknym parku przyklasztornym.

Zgodnie z naszą tradycją w procesji z darami każde koło niosło chleb. Tymi chlebami dzieliliśmy się po zakończeniu Mszy św. - aby pamiętać o słowach naszego Patrona by "być dobrym jak chleb ..."
Oprawę muzyczną zapewniła schola Koła Wrocławskiego.

Po Mszy św. na uczestników pielgrzymki czekał posiłek. Gościnne Siostry Albertynki, jak co roku, wydawały w specjalnie zorganizowanych punktach bigos, chleb, drożdżówki, kawę i herbatę.

Można było też w miłym chłodzie dolnego kościoła zwiedzić wystawę o św. Bracie Albercie i nabyć książki, obrazki i pamiątki. Można też było ucieszyć się ze spotkań z dawno niewidzianymi znajomymi z innych kół.

Pielgrzymkę zakończyliśmy nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia.

Pozostała ekipa z Koła Gliwickiego i Koła Katowickiego, które w tym roku ogarniały sprawy logistyczne, za co bardzo dziękujemy.

 

Zobacz relację filmową Dariusza Dobrowolskiego

 

Wróć