Aktualności

2021-09-16 10:40

Msze św. 17 września

W 17-tym dniu każdego miesiąca są odprawiane Msze św. w intencji podopiecznych, darczyńców oraz członków i pracowników Towarzystwa.

Więcej...

2021-08-16 15:38

Msze św. 17 sierpnia

W 17-tym dniu każdego miesiąca są odprawiane Msze św. w intencji podopiecznych, darczyńców oraz członków i pracowników Towarzystwa.

 

Więcej...

W Terespolu zmarł P. Ryszard Osypiuk

W dniu 30 marca 2021 r. zmarł Pan Ryszard Osypiuk - członek i Honorowy Prezes Koła Terespolskiego TPBA.

Wieczny Odpoczynek racz Mu dać Panie!

Śp. Ryszard Osypiuk będąc członkiem i współzałożycielem Koła Kodeńskiego TPBA , jednocześnie mieszkając w Terespolu, zainteresował Proboszcza Parafii Rzymskokatolickiej w Terespolu działalnością TPBA, efektem czego było powstanie w 2002 roku Terespolskiego Koła TPBA.

Był współzałożycielem Koła i od jego powstania do 22 listopada 2017 roku pełnił w nim funkcję Wiceprezesa.

W okresie tym doprowadził do powstania w mieście Terespol świetlicy środowiskowej dla dzieci, czynnie uczestniczył jako członek Koła we wszystkich akcjach mających na celu pomoc ludziom potrzebującym.

Prowadząc własną piekarnię udostępniał bezinteresownie środki transportu, przekazywał pieczywo i środki finansowe. Zawsze był gotowy do pomocy bliźniemu będącemu w potrzebie i pomagał do ostatnich Swoich dni, często rezygnując z własnych potrzeb. Biorąc bezpośredni udział w organizowaniu paczek świątecznych i innych realizowanych przez Koło zadaniach dobroczynnych dawał przykład ludziom młodym jaki powinno się mieć stosunek do bliźniego.

Śp. Kolega Ryszard Osypiuk swoją działalnością w pełni wpisał się ideę św. Brata Alberta „być dobrym jak chleb” co zaowocowało przyznaniem Mu przez Kapitułę TPBA tytułu Honorowego Prezesa Koła.

Dla wszystkich członków TPBA zaszczytem było i będzie w pamięci posiadanie w swoim gronie Honorowego Prezesa Koła Terespolskiego TPBA śp. Ryszarda Osypiuka.

 

Wróć