Jasnogórskie Dni Skupienia, 10-12 marca 2023

W duchu dziękczynienia za papieża Franciszka i jego drogę troski o najbiedniejszych, jaką prowadzi Kościół Chrystusowy, modlili się na Jasnej Górze pracownicy, wolontariusze i sympatycy Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Zarząd Główny, którzy przeżywali w Częstochowie Jasnogórskie Dni Skupienia.

 Jasnogórskie Dni Skupienia

W dziękczynienie za Ojca Świętego Franciszka z okazji 10-lecia jego wyboru na papieża wpisała się także modlitwa na Jasnej Górze wolontariuszy i pracowników Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Służący na co dzień bezdomnym oraz najbardziej potrzebującym przyznają, że motywację do swej pracy przeżywanej w duchu radości czerpią także z nauczania i postawy papieża Franciszka.
- Modlitwa za papieża Franciszka jest bardzo ważna. Chcieliśmy też naszą obecnością przy Maryi jasnogórskiej i modlitwą za niego uczcić dziesięciolecie jego pontyfikatu. Nasza działalność wpisuje się w „promocję” miłosierdzia, do której tak zachęca papież Franciszek - podkreśla Teresa Brzeska z kieleckiego Koła Towarzystwa.
- Dziękujemy, że Ojciec Święty pokazuje światu drogę troski o najbiedniejszych i nią prowadzi Kościół Chrystusowy. My też czerpiemy inspiracje do działania z jego nauczania. Jest ono dla nas i wsparciem, i bodźcem, by w trosce o ubogich i wykluczonych nie ustawać – mówi ks. Stanisław Słowik, krajowy kapelan Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.
Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta działa od 1981 roku. Na co dzień wolontariusze i pracownicy Towarzystwa troszczą się o osoby w kryzysie bezdomności, samotne matki, ofiary przemocy, dzieci z rodzin ubogich, osoby starsze oraz więźniów. Swoim zasięgiem działanie Towarzystwa obejmuje 62 miasta w Polsce. Prowadzi ponad 100 schronisk dla bezdomnych. Dociera z pomocą do ok. 7 tys. osób rocznie.
Tradycyjnie w Wielkim Poście członkowie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta uczestniczą w dniach skupienia w Częstochowie z modlitwą na Jasnej Górze. To jeden ze stałych elementów ich duchowej formacji. Jak wyjaśnia ks. Słowik „na wzór św. Brata Alberta, który u stóp Pani Jasnogórskiej wielokrotnie wypraszał potrzebne łaski”. Jak zapewniają członkowie Towarzystwa modlą się także tutaj o wsparcie, siły fizyczne i duchowe, większy zapał, o nowe natchnienia, aby podejmowane działania były zawsze aktualne i jak najbardziej trafiały w potrzeby ludzi, którym posługują.
tekst: Mirosława Szymusik @JasnaGóraNews, zdjęcia: Biuro Prasowe Jasnej Góry, zdjęcie grupowe własne

 Jasnogórskie Dni Skupienia   jg3   

 Jasnogórskie Dni Skupienia

 

Informacje kontaktowe

Zarząd Główny
Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta
ul. Kołłątaja 26a
50-007 Wrocław

Telefon: 71 344 37 35, 694 958 951
Email: biuro@tpba.pl

Dostępność cyfrowa

Staramy się, aby strona spełniała wymagania ustawy o dostępności cyfrowej stron i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia, powiadom nas o tym.

Telefon: 733 388 847
Email: biuro@tpba.pl

Zamknij menu
Wróć na początek strony