Majowa kartka z kalendarza

Przepis na maj wybierała Natalia Kaczmarek, lekkoatletka specjalizująca się w biegu na 400 metrów. Mistrzyni olimpijska, druga Polka w historii, która złamała barierę 50 sekund na 400 m, jak również żołnierz zawodowy Wojska Polskiego.
majowa kartka z kalendarza

 Zupa porowa

3 duże pory
350 g ziemniaków
1 cebula
3 ząbki czosnku
40 g masła
800 ml wybranego
bulionu (osobiście wybieram warzywny)
1 łyżka oliwy
śmietana kremówka 30% (opcjonalnie)
sól, pieprz
1. Pory oczyść z zewnętrznych liści, pozostaw białą oraz jasnozieloną część, dokładnie opłucz i pokrój na plasterki. Ziemniaki, cebulę oraz czosnek obierz i pokrój w kostkę.
2. W dużym szerokim garnku roztop masło, dodaj pory, ziemniaki, cebulę i czosnek. Podgrzej na średnim ogniu przez około 3-4 minuty, aż warzywa nieco zmiękną, od czasu do czasu zamieszaj.
3. Zwiększ ogień, wlej bulion i zagotuj. Następnie zmniejsz ogień do minimum, przykryj garnek pokrywką i gotuj warzywa do miękkości przez około 15 minut.
4. Całość posól do smaku, dodaj oliwę i zmiksuj na gładki krem. Podgrzej przed podaniem. Można skropić śmietanką lub podać z ulubionymi grzankami.
Smacznego!

Informacje kontaktowe

Zarząd Główny
Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta
ul. Kołłątaja 26a
50-007 Wrocław

Telefon: 71 344 37 35, 694 958 951
Email: biuro@tpba.pl

Dostępność cyfrowa

Staramy się, aby strona spełniała wymagania ustawy o dostępności cyfrowej stron i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia, powiadom nas o tym.

Telefon: 733 388 847
Email: biuro@tpba.pl

Zamknij menu
Wróć na początek strony