zaproszenie do obejrzenia fabularyzowanego dokumentu poświęconego pamięci Brata Jerzego Marszałkowicza

 Drodzy Przyjaciele zatroskani problemami społecznymi,


Towarzystwo Pomocy im.św. Brata Alberta jest najstarszą organizacją w Polsce, która jako swoją główna działalność obrała pomoc osobom bezdomnym. Dzisiaj codziennie pomaga ponad 5 tysiącom osób.
Towarzystwo powstało dzięki aktywności Jerzego Marszałkowicza w 1981 roku we Wrocławiu. To On 24 grudnia 1981 roku zamieszkał z osobami bezdomnymi w pierwszym schronisku. I tak już do końca życia pracował jako wolontariusz i wspólnie z nimi dzielił swój pokój. 13 maja minie 5 lat od jego śmierci. Dlatego Towarzystwo Pomocy postanowiło zachować pamięć o Nim i przybliżyć szerszej społeczności jego działalność. We współpracy z Fundacją MiserArt i panem Andrzejem Kotwicą jako reżyserem powstał film (dokument fabularyzowany - 26 minut), którego premiera będzie miała miejsce właśnie 13 maja o godz. 16.45 w kinie Nowe Horyzonty w Sali nr 8.
Serdecznie Was na nią zapraszamy.

Projekcja będzie poprzedzona krótkim wstępem, a po filmie przewidziany jest panel dyskusyjny, który poprowadzi red. Agnieszka Bugała. Obok twórców filmu wystąpi w nim wybitny reżyser Wiesław Saniewski.
Szczególnie liczymy na obecność ludzi młodych, do których ten film przede wszystkim chcieliśmy skierować. Tak radykalny wolontariat jaki prezentował Brat Jerzy Marszałkowicz nawet wśród naszych członków jest trudny do zrozumienia, a tym bardziej do realizacji. Dlatego młodzi wolontariusze są dla nas ważnym głosem – jak pomagać współcześnie w najtrudniejszych „odwiecznych” problemach społecznych.

Z wyrazami szacunku i nadzieją na wspólne przeżycia

Małgorzata Sieńczyk – Prezes Towarzystwa
Bohdan Aniszczyk – honorowy Przewodniczący Towarzystwa

 

 plakat zapraszający na dokument fabularyzowany poświęcony pamięci Jerzego Marszałkowicza  

Informacje kontaktowe

Zarząd Główny
Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta
ul. Kołłątaja 26a
50-007 Wrocław

Telefon: 71 344 37 35, 694 958 951
Email: biuro@tpba.pl

Dostępność cyfrowa

Staramy się, aby strona spełniała wymagania ustawy o dostępności cyfrowej stron i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia, powiadom nas o tym.

Telefon: 733 388 847
Email: biuro@tpba.pl

Zamknij menu
Wróć na początek strony